Наш скромний шкільний  музей ,,Буковина – край космічний” було відкрито 29 серпня 1999 р. разом з відкриттям нового приміщення нашої школи .

Нині експозиція музею складається з таких розділів:

  •     Космічні Фантазії
  •     Буковина – край космічний
  •     Підкорена  мрія
  •     Шлях людства до космосу

Космічні фантазіїї

У цій частині ми пропонуємо до огляду роботи учнів на космічну тематику. Частини літаків,чорна скринька – яка записує особливості польоту та зберігає інформацію про причини неполадок  та катастроф.

Буковина – край космічний

У нашому музеї налічується  близько 200 експонатів серед яких  комплект льотного спорядження та валіза з якою космонавт поїхав вступати до льотного училища.

Підкорена мрія

Саме ця частина присвячена родині, шкільним рокам Леоніда Каденюка, польоту та після польотній діяльності космонавта .

Професійне становлення льотчика Леоніда Каденюка

Головна експозиція музею називається «Шлях довжиною в 30 років». Вона з допомогою різних документів, фотоматеріалів розкриває величезну наполегливістьцілеспрямованість і працелюбність Леоніда Каденюка.

У 1975 році був відібраний у загін космонавтів. Під час льотної підготовки освоїв усі типи літаків, які були в Союзі. Їх у його льотній кар’єрі було 56! Усе вивчав скрупульозно, досконало, тому й став професіоналом вищого ґатунку.

У виданій в 2017 році книзі «Місія - Космос» Леонід Каденюк зауважив: «Шлях до космосу був тривалий. Дякую долі, що протягом цих років був зайнятий надзвичайно цікавою роботою серед унікальних, легендарних і одержимих людей : космонавтів і льотчиків – випробувачів.

 

Курсант Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків Леонід Каденюк 1967р

 

 Нещодавно наш музей отримав безцінний подарунок – листи Леоніда Каденюка шкільному товаришу Віктору Мотуляку, у яких яскраво віддзеркалюються його сильні риси характеру.

 

               16.11.1967р

Головним експонатом музею стала стала перша книга відгуків відвідувачів з різних регіонів України та країн світу.

Найдорожчим відгуком є слова самого космонавта