Методична робота

 

ПАРАД РАЙОННИХ МЕТОДИЧНИХ ОБ’ЄДНАНЬ у Клішковецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів або навчаючи,навчаємось самі !
В цьому навчальному році педагогічно-учнівський колектив Клішковецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів мав честь приймати і організовувати роботу учасників семи районних методичних об’єднань ,а саме:
· обслуговуючої праці;
· етики і християнської етики;
· образотворчого мистецтва;
· англійської мови;
· математики;
· української мови і літератури;
· початкових класів.
          Вже вдруге на базі школи проводилось районне змагання юних стрілків з пневматичної гвинтівки,започатковане учителем фізичного виховання школи ,вчителем-методистом Марковським Василем Миколайовичем.
         Прямо скажемо,напруження величезне,але колектив школи ,як відмічали учасники семінарів,справився на відмінно. Всього проведено тринадцять відкритих уроків,сім різнопланових (виховних) позакласних заходів ,в яких взяли участь ,практично,всі вчителі школи.
Вже стало доброю традицією розпочинати роботу кожного районного методичного об’єднання візитною карткою школи,автор -педагог-організатор,учитель першої категорії Біла Люся Анатоліївна. У візитці презентуються гостям особливості нашого навчального закладу,цікаві аспекти його діяльності,успіхи і досягнення вчителів та вихованців,талановиті діти та їх наставники. Для учителів початкових класів спеціально створювалась нова візитна картка,саме про роботу початкової ланки школи,в якій навчаються 123 учні. Наші візитки,в яких беруть участь близько 40 учнів,справляють неабияке емоційне враження на присутніх,задають гарний настрій подальшій роботі.
         Проведення районних методичних об’єднань є актуальним,оскільки це школа навчання й набутого досвіду. Готуючись до уроків, позакласних виховних заходів,вчителі опрацьовують, вивчають,аналізують багато нового навчального матеріалу, застосовують новітні досягнення в методиці проведення уроку, фахові родзинки, режисують і творять сучасний урок, а значить - вдосконалюють професійну майстерність. Вочевидь, навчаючи, вчаться самі.
          Варто відмітити, що всі проведені уроки і заходи були з використанням інтерактивних, проектних технологій та широким залученням мультимедійних засобів, інтернетресурсів.
          В рамках МО початкових класів на тему : «Формування в учнів здоров’я збережувальних компетентностей - ключове завдання школи», роботою якого керувала методист районного відділу освіти Козловська Раїса Василівна,було проведено три уроки .У четвертому класі вчитель-методист Вальчук Лідія Василівна провела урок української мови на тему : «Повторення і узагальнення вивченого про дієслово».Це був справжній майстер-клас для присутніх колег. Лідія Василівна вже п’ять років поспіль проводить майстер - класи для учителів початкових класів району. Цього разу здивувала тим,що залучила до проведення уроку свою колишню ученицю,нині учасницю майстер-класу класовода 3-А класу Чебан Наталію Іванівну . На висоті були і учні ,які продемонстрували якісне засвоєння і вміле застосування вивченого матеріалу.
          В 3-му класі вчитель вищої категорії Волошен Ганна Василівна в контексті теми семінару провела урок з основ здоров’я на тему «Небезпечні місця для розваг»,на якому майстерно поєднала вивчення навчального матеріалу з аналізом умов оточуючого середовища, в якому живуть діти, вдало використала відеоматеріали, інтерактивні вправи, тестові завдання, які сприяли якісному засвоєнню навчальної теми, а головне- учні отримали необхідні практичні поради і навички.
          Буринська Оксана Сергіївна, спеціаліст І категорії, продемонструвала вправність учнів 2-А класу в розв’язанні простих і складених задач на засвоєння вивчених таблиць множення і ділення «Щоб добре міркувати, треба корисну їжу вживати». Учасниками уроку, окрім гостей,були фельдшер дільничної лікарні Чебан Володимир Іванович та повар шкільної їдальні Мельничук Мар’яна Михайлівна, які цікаво й доречно розповіли малечі про важливість дотримування раціонального харчування.
         Сімейно-спортивне шоу «Острів цікавих пригод», який підготували класоводи Кушнір С.С.,Цуркан Н.М.,Буринська О.С.,Козоріз Н.В., захопив глядачів атмосферою товариського змагання, адже змагались спортивні cім"ї 1-4 класів, продемонструвавши згуртованість, спортивний азарт, взаємодопомогу і бажання перемогти. Круглий стіл був присвячений, як і ввесь семінар, проблемі формування в учнів початкової школи здоров’язбережувальних компетентностей . Слід відмітити,що в роботі семінару взяли участь 42 педагога району.
        Досить цікаво, якісно пройшло МО учителів англійської мови за темою «Інтерактивні технології як засіб формування комунікативної компетентності школярів», яке провели молоді вчителі Саченко Людмила Миколаївна, Митрофанюк Галина Борисівна, Ротар Ольга Григорівна .
         Учасникам семінару було запропоновано урок у 2-му класі на тему «Іграшки» з використанням елементів гри, комп’ютера, участю літературного героя Мері Попінс, який провела Митрофанюк Галина Борисівна, а також урок «Журнали» у 8-Б класі, який провела Саченко Людмила Миколаївна, призер районного професійного конкурсу «Учитель року 2012». Восьмикласники продемонстрували гарний рівень комунікативних навичок, вміння реалізувати навчально-пошукові проекти, створювати мультимедійні презентації напрацьованого.
         Позакласний захід «Карнавал англійських свят», організований вчителем-початківцем Ротар О.Г., теж мав неабиякий успіх.
        МО вчителів математики за темою «Викладання задач у профільній школі» було змістовним ,насиченим,ефективним. Учитель вищої кваліфікаційної категорії Сіньковська Людмила Василівна провела урок у 8-Б класі на тему «Теорема Піфагора»,на якому,крім іншого,вчитель та учні з допомогою мультимедіа продемонстрували п’ять з 300 способів доведення відомої теореми та її застосування на практиці. З усіма завданнями учні під контролем вчителя успішно справились. Бобик Олексій Михайлович, учитель першої категорії, провів урок у 10 класі на тему « Тригонометрична функція»,який пройшов у формі математичного форуму. Учасники обидвох команд продемонстрували гарний рівень засвоєння теми ,а вчитель-майстерність в організації навчальної діяльності. Цікавою на форумі була оцінка участі кожного в його роботі, яку учні давали досить обґрунтовано і об’єктивно.
          Позакласний захід «Найрозумніший математик» справив гарне емоційне враження на присутніх, який з учнями 6-А класу цікаво провела вчитель-початківець Балан Катерина Володимирівна. Завершилась робота семінару засіданням круглого столу, на якому відбувся обмін досвідом щодо проблем і завдань розвитку шкільної математичної освіти. Робота колег була оцінена гостями вищим балом.
          Надзвичайно продуктивним, емоційно багатим було МО учителів української мови і літератури, у роботі якого взяла участь методист районного відділу освіти Шишківська Марія Іванівна. Учасникам було запропоновано насичену програму по темі «Психолого-педагогічний супровід проектної діяльності вчителя-словесника». Зокрема, проведено уроки у 7 та 10 класах, ділову гру, круглий стіл, позакласний виховний захід. Кафедра вчителів-філологів у нашій школі є досить потужною. Всі вчителі української мови і літератури є призерами районного та обласного конкурсів «Учитель року»,мають педагогічні звання та інші відзнаки.
         Так учитель-методист Главачук Світлана Дмитрівна провела у 7-А класі урок на тему «Коротке життя і вагомий талант Василя Симоненка»,який був пронизаний атмосферою поваги й любові до Людини, Матері, Батьківщини. Протягом уроку учні практикувалися у гронуванні,складанні сенканів,щиро ділилися зібраними в процесі роботи над проектом матеріалами щодо творчості письменника,співпереживали його короткій, як мить,життєвій дорозі,замислювались над сенсом людського буття,а ще декламували незабутні рядки: «Ти знаєш,що ти –людина!…».До уроку на допомогу вчителям-словесникам по даній темі Світлана Дмитрівна видала методичний посібник,який було презентовано учасникам МО в процесі обговорення.
         Урок української літератури в 10 класі на тему «Романтика,краса і мужність двох поетес: Лесі Українки та Ганни Дущак» провела спеціаліст вищої категорії, старший вчитель Музика Галина Дмитрівна. З перших хвилин уроку всіх огорнуло дивовижною атмосферою щирих емоцій та почуттів, які то навертали сльозу, то осявали обличчя присутніх світлою радістю, коли спостерігали за грою-спілкуванням Лукаша та Мавки у виконанні десятикласників. Учні були відвертими і переконливими,адже з 5-го класу під керівництвом Галини Дмитрівни подружились з Ганною Дущак ,неодноразово відвідували її ,зняли аматорське відео про спілкування з буковинською горлицею .Як вдало на уроці було поєднано дві непрості жіночі долі,як уміло розкрито глибинний зміст творчості поетес!Такі уроки залишаються в пам’яті надовго…
         А як порадував і здивував надзвичайною глибиною та вишуканістю виховний захід-проект на тему «Володимир Івасюк- видатний композитор і поет,один із основоположників української естрадної музики, організований вчителем вищої категорії Мельник Наталією Сергіївною. Здалося,що всі присутні разом з учнями 8-Б класу прожили, передивились, переспівали кожну хвилину життя славнозвісного композитора, кожну ноту його великої музичної спадщини, кожний рядок його незабутніх поезій. За коротких 60 хвилин гості переглянули стару кінохроніку початку творчості Володимира Івасюка, становлення нині знаних народних артистів України –Софії Ротару, Василя Зінкевича,покійного Назарія Яремчука, в репертуарі яких і досі, як дорогоцінні перлини, сяють «Червона рута», «Не знаю я,чи знов сюди прийду», «Я піду в да лекі гори» та ін..Вміло поєднане минуле з теперішнім, підкреслено нетлінність музичної спадщини буковинського генія естрадної пісні.
        Сучасними предметами у навчальних програмах шкіл є етика та християнська етика,необхідність у викладанні яких виникла у суспільстві,яке шукає шляхи вирішення проблем морально-етичного характеру,що гостро стоять перед молоддю,вступаючою у доросле життя. 4. Районний семінар учителів етики і християнської етики на тему «Формування морально ціннісних компетентностей» під керівництвом методиста психологічної служби району Пислар Лесі Василівни не випадково пройшов на базі нашої школи, оскільки ці курси читаються у навчальному закладі з 2004 року, і вчителями Ротар Марією Миколаївною та Білою Люсею Анатоліївною накопичено чималий досвід у їх викладанні. Зокрема,вчителем методистом Ротар М.М. у 2005 році було складено і схвалено Вченою радою ЧОІППО (протокол №3 від 12.10.2005р.) Програму курсу «Основи християнської моралі» для учнів 5-9 класів. Під час семінару у 6-Б класі Ротар М.М. провела урок-узагальнення на тему «Біблія про людину,добро і зло», який , як відмічалось в обговоренні, пройшов на одному подиху в атмосфері доброзичливості, взаєморозуміння та активної співпраці.
           Дуже важливу для кожної людини тему «Як обираємо життєвий шлях» вивчали учні 6-А класу під керівництвом учителя І категорії Білої Л.А.Епіграфом до уроку були слова древніх: «Ми робимо себе самі».Використовуючи різні форми роботи,прийоми та методи,сучасне технічне забезпечення,на основі зібраного матеріалу про відомих людей села і краю, Героя України льотчика-космонавта Леоніда Каденюка,народного артиста Назарія Яремчука, а також загальновизнаного генія української літератури Т.Г.Шевченка,учні під керівництвом учителя довели, що людина, яка робить правильний життєвий вибір, самореалізовує себе, творить себе, досягає вершин визнання у суспільстві. А ще досить вдалою ,емоційною була частина уроку, на якій учні продемонстрували свої захоплення,таланти,розповіли про успіхи,яких досягли,розвиваючи змалечку свої здібності. Аналіз проведених уроків, а також обговорення за круглим столом підтвердили високу професійну майстерність колег.
            «Презентація результатів проектної діяльності. Проектне виховання та виготовлення виробів, плетених гачком»- тема районного МО учителів обслуговуючої праці ,яке успішно провела вчитель обслуговуючої праці, спеціаліст І категорії Коцюруба Галина Миколаївна. Учителька майстерно володіє технікою плетіння гачком, шпицями і вміло передає свій хист, стремління до творчості учням школи. Учасникам семінару було презентовано виставку авторських робіт як Галини Миколаївни,так і учнів школи. Урок-презентація у 7-Б класі ,на якому учні демонстрували різноманітні вироби, плетені гачком, зачарував присутніх своєю щирістю, креативністю юних талантів,різноманітними технологіями плетіння.
          Районне МО учителів образотворчого мистецтва під керівництвом методиста районного відділу освіти Долотко Алли Сергіївни , було без перебільшення, неординарним. Козоріз Надія Василівна, або як її називають у школі, «майстер золоті руки», окрім чудового уроку писанкарства на тему «Яйце-райце»,на якому учні розписували писанки (і це був справжній майстер-клас для присутніх),запропонувала колегам,які приїхали на семінар, 5. власноруч розписати писанки, ще й подарувала кожному виготовлені писанки і писачки для продовження цієї роботи у кожній школі. Творчості вчительки немає меж. Свій досвід вона щедро передає колегам не тільки району ,а й області,оскільки неодноразово проводила заняття для учителів початкової ланки в обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.
        Таким чином, протягом двох місяців у Клішковецькій школі в роботі районних МО взяло участь 172 учителя, які, думаємо, переконались у професійності клішковецьких педагогів, а вчителі нашої школи зробили ще один вагомий крок на шляху до вершин педагогічної майстерності, бо безсумнівною є теза « Навчаючи,навчаємось самі!»
                                          Заступник директора з навчально-виховної
роботи Клішковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Мельничук Н.В.
 (тел..31-2-90)